Hakkımda

Merhaba! Ben bir serbest çevirmenim ve aynı zamanda bir kimyagerim. 

İngilizceden Türkçeye medikal, bilimsel ve teknik tercümelerde uzmanım. İlaçlar, kimyasallar ve güvenlik bilgi formları hakkındaki çevirilerde 10 senelik bir deneyime sahibim.

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. Okulumdan bölüm ikincisi olarak mezun oldum. 

İlaç endüstrisindeki firmalarda Uluslararası Pazarlar Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev yaptım.

İngilizceden Türkçeye çevirilerim için ALTA Language Services Inc./ABD tarafından yürütülen bağımsız bir testte ALTA 12 (ILR 4+) puanını elde ettim. Bu puanı elde eden bir çevirmen şu niteliklere sahiptir:

ALTA 12 : Aday, hedef dilde yazılmışcasına okunan net ve gerçekte hatasız bir çeviri üretebilmektedir. Çeviri akıcıdır ve kaynak metnin nüanslarını korumaktadır. (bkz: https://www.altalang.com/language-testing/protocols/) 

 

 

Bir popüler bilim kitabının İngilizceden Türkçeye tercümesini yaptım (Frank Vertosick Jr. tarafından yazılan "The Genius Within" isimli kitap "İçinizdeki Deha" ismi ile 2008 yılında Ledo Yayıncılık tarafından basıldı).

Ayrıca Trommons/The Rosetta Foundation vasıtasıyla Engelli Kadınlar Derneği, Özel Olimpiyatlar ve Düşler Akademisi gibi insani kuruluşlar için ücretsiz çeviriler yapmaktayım. 2016 senesinde bu amaçla 15300 kelime çeviri yaptım. 

Zamanında yetişmesi gereken teknik projelerinizde size yardımcı olabilecek kimya alt yapısına sahip İngilizceden Türkçeye deneyimli bir serbest çevirmene ihtiyacınız varsa, lütfen benimle irtibata geçiniz.